Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Ахбор

Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020

Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020 Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020 Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020 Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020 Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020 Беҳтаринҳои ҷудои Тоҷикистон дар соли 2020

16.11.2020

: 119

13-15 ноябр дар Қасри теннис ва маҷмааи варзишҳои обии пойтахт Чемпионати Тоҷикистон оид ба ҷудо баргузор шуд.

Ба иттилои Федератсияи ҷудои мамлакат, дар чемпионати имсола ҳудуди 200 варзишгар дар ҳайати 7 даста – Душанбе, Душанбе-1, Хатлон-1, Хатлон-2, Суғд, Бадахшон, Рашт ва ШНТМ ширкат карда, тибқи муқаррароти Федератсияи байналмилалии ҷудо дар ҳафт категорияи вазнӣ миёни мардон ва бори аввал дар таърихи ҷудои кишвар дар 2 категорияи вазнӣ миёни бонувон нерӯ санҷиданд. Ҳамчунин, бори аввал дар Чемпионати Тоҷикистон қувваозмоиҳои даставӣ баргузор шуд.
Бештари медалҳоро варзишгарони дастаи Душанбе ба даст оварданд – 27 (8 тилло, 8 нуқра, 11 биринҷӣ), ШНТМ як тиллову як биринҷӣ, Хатлон-2 як тилло, Душанбе-1 як нуқраву ду биринҷӣ, Бадахшон як нуқраву як биринҷӣ, Суғд ду биринҷӣ, Хатлон-1, Рашт яктоӣ медали биринҷиро сазовор гардиданд.

Ғолибон ва ҷоизадорони Чемпионати Тоҷикистон оид ба ҷудо-2020:

Бонувон

-57кг
1. Аҳлия Муъминова (Душанбе)
2. Шукрона Қарчиева (Душанбе)
3. Ватансултон Шакаршоева (Душанбе)
3. Ҷаннатхон Қурбоналиева (Душанбе)

-70кг
1. Шоҳида Қаландарова (Душанбе)
2. Фазилат Гулбоева (Душанбе)
3. Гулафзо Гулова (Душанбе)
3. Мавлуда Одинаева (Душанбе)

Мардҳо

-60кг
1. Абумуслим Қаюмзода (Душанбе)
2. Сарвар Абдушукуров (Душанбе)
3. Муҳаммадсолеҳ Қувватов (Душанбе-1)
3. Саъдӣ Собирзода (Душанбе)

-66кг
1. Баҳром Сӯфиев (Хатлон-2)
2. Муҳаммадисо Раҷабов (Душанбе)
3. Масъуди Аҳмадзод (Душанбе)
3. Фурқат Муборакқадамов (ВМКБ)

-73кг
1. Муҳаммадшариф Наҷмиддинов (Душанбе)
2. Қоим Шукронов (ВМКБ)
3. Муҳаммадиқбол Тошев (Суғд)
3. Алӣ Боқиев (Хатлон-1)

-81кг
1. Ҳақназар Назаров (ШНТМ)
2. Оламафрӯз Абдураҳмонов (Душанбе)
3. Ҳамроз Раҷабов (Суғд)
3. Умар Расулов (ШНТМ)

-90кг
1. Ҷаҳонгир Маҷидов (Душанбе)
2. Комрон Карликов (Душанбе)
3. Исроил Раҳимов (Душанбе-1)
3. Сабрулло Ҳикматуллоев (Душанбе)

-100кг
1. Фирдавс Насимов (Душанбе)
2. Носир Шерхонов (Душанбе)
3. Мансур Раҳмон (Душанбе)
3. Эмомризо Анварзода (Душанбе)

+100кг
1. Хуршед Маҷидов (Душанбе)
2. Толибҷон Тоҳиров (Душанбе)
3. Бобоҷон Бобоев (Душанбе)
3. Умед Камолов (Душанбе)

Даставӣ
1. Душанбе
2. Душанбе-1
3. Рашт