Схемаи рангҳо: C C C C
Андозаи ҳуруф: A A A
Сурат:
  • Тоҷикистон, ш. Душанбе, кӯчаи С. Айнӣ 24
  • +992 (37) 221-64-67
  • noc@olympic.tj
d;rojgopdfkg'[o1adpkfp[osKF

Бозиҳои осиёӣ

Бозиҳои тобистонаи Осиё

2014. ИНЧОН

XVII Бозиҳои тобистонаи Осиё
2014. 19 сентябр – 4 октябр. Инчон (Ҷумҳурии Корея)
 
Кишварҳои иштирокчӣ: 45
Варзишгарон: 9704
Намудҳои варзиш: 35


МАРОСИМИ ГУСЕЛИ ДАСТАИ МУНТАХАБИ ТОҶИКИСТОН ДАР XVII БОЗИҲОИ ОСИЁ

Варзишгарони тоҷик дар Бозиҳои Инчон сазовори 5 медал – 1 тилло, 1 нуқра, 3 биринҷӣ гардиданд. Тоҷикистон дар ҷадвали ҳисоби медалҳо ҷои 23-юмро ишғол кард.

Медали тилло:
Дилшод Назаров, гурзпартоӣ  

Медали нуқра:
Зелимхон Юсуфов, гуштини озод, -65 кг

Медалҳои биринҷӣ:
Фарҳод Негматов, таеквондо, -80 кг
Алишер Гулов, таеквондо, +87 кг
Моҳру Ҳалимова, таеквондо, +73 кг

НАМУДҲОИ ВАРЗИШ
 
1. Аспсаворӣ
2. Бадминтон
3. Баскетбол
4. Бейсбол/ Софтбол
5. Бокс
6. Боулинг  
7. Вазнбардорӣ
8. Варзиши сабук
9. Варзишҳои обӣ
    - Тӯббозӣ дар об
    - Шиноварӣ
    - Ҷаҳиш ба об
    - Шинои синхронӣ
10. Волейбол
    - Соҳилӣ
    - Дар толор
11. Велосипедронӣ
    - Дар шоҳроҳ
    - Трек
    - BMX
12. Гимнастика
    - Варзишӣ
    - Бадеӣ
    - Ҷаҳиш дар батут
13. Голф
14. Гуштини озод ва юнонӣ римӣ
15. Дзюдо
16. Заврақронӣ
17. Кабодда
18. Камонварӣ
19. Каратэ
20. Крикет
21. Қайиқронӣ
    - Академӣ
    - Дар байдарка ва каноэ
22. Панҷҳарбаи муосир
23. Регбӣ
24. Сепак такро
25. Сквош
26. Таеквондо
27. Теннис/ Софт-теннис
28. Тенниси рӯи миз
29. Тирпаронӣ
30. Триатлон
31. Ушу
32. Футбол
33. Хоккей дар рӯи алаф
34. Ҳандбол
35. Шамшербозӣ


ДИЛШОД НАЗАРОВ
                                  

ДАСТАИ МУНТАХАБИ ТОҶИКИСТОН ДАР XVII БОЗИҲОИ ОСИЁ, ИНЧОН-2014

НОМУ НАСАБ

НАМУДИ ВАРЗИШ        

НОМУ НАСАБ

НАМУДИ ВАРЗИШ

Умаров Ёқубҷон

шиноварӣ

Ғафуров Абдусаттор

қайиқронӣ

Алӣ Cомон Алиаҳмадзода

шиноварӣ

Даминов Шаҳриёр

қайиқронӣ

Хоркашев Рамзиёр

шиноварӣ

Нурмуҳаммади Тоҳир

қайиқронӣ

Қурбонов Олимҷон

шиноварӣ

Сериков Виталий

қайиқронӣ

Қосимов Раҷабмурод

шиноварӣ

Тӯйчиев Алишер

футбол

Зубайдова Фирӯза

камонварӣ

Гадобоев Муминҷон

футбол

Нам Роберт

камонварӣ

Азимов Бахтиёр

футбол

Назаров Дилшод

варзиши сабук

Шарипов Алишер

футбол

Қуралов Фарҳод

варзиши сабук

Асроров Сиёвуш

футбол

Пронженко Кристина

варзиши сабук

Бекназаров Хуршед

футбол

Пронженко Александр

варзиши сабук

Улмасов Наим

футбол

Атабoев Даврон

варзиши сабук

Назаров Аҳтам

футбол

Веглина Светлана

бокс

Давронов Нуриддин

футбол

Ҷафоев Наврӯз

бокс

Ҷалилов Ромиш

футбол

Чориева Мавзуна

бокс

Ҷӯрабоев Амирбек

футбол

Юнусов Анвар

бокс

Шарипов Умед

футбол

Қурбонов Ҷаҳон

бокс

Фатҳуллоев Фатҳулло

футбол

Расулов Муродҷон

бокс

Саидов Абдулло

футбол

Воҳидов Асрор

бокс

Пайзов Расул

футбол

Абдураҳмонов Муҳаммадмурод                       

дзюдо

Ғаффоров Шодибек

футбол

Комроншоҳи Устопириён

дзюдо

Эргашов Ҷаҳонгир

футбол

Қурбоналиев Додохон

дзюдо

Восиев Дилшод

футбол

Аминов Каъбатулло

дзюдо

Давлатов Сафаралӣ

каратэ

Расулов Сайидмухтор

дзюдо

Ёров Далер

тирпарронӣ

Абдушарипов Расул

дзюдо

Валиев Тоҷиддин

тирпарронӣ

Раҳимов Фарҳод

дзюдо

Усмонов Умед

тирпарронӣ

Гулов Алишер

таэквондо

Козак Анастасия

тирпарронӣ

Ҳалимова Моҳрӯ

таэквондо

Лапшина Любов

тирпарронӣ

Неъматов Фарҳод

таэквондо

Лагутенко Малика

тирпарронӣ

Раҷабова Фарзона

таэквондо

Шомаҳмадова Аниса

тирпарронӣ

Каримов Давлатмурод

таэквондо

Ахмедова Сабрина

тирпарронӣ

Шарипова Маҳбуба

таэквондо

Қучқoров Эраҷбек

тирпарронӣ

Алишерова Адолатхон

таэквондо

Шерматов Ҷаъфар

тирпарронӣ

Ҳамидов Наврӯз

таэквондо

Арутюнян Нурмуҳаммад

тирпарронӣ

Каримов Шаҳриёр

таэквондо

Яҳёев Мирҳусейн

софт-теннис

Ғиёсов Хусрав

таэквондо

Раҷабалиев Неъматулло                          

софт-теннис

Раҳмонова Машваа

ушу

Сангов Низом

вазнабардорӣ

Гулмамaдов Сиёвуш

ушу

Шукуров Азизҷон

вазнабардорӣ

Хуршедзода Мирзодалерхон

ушу

Шарифзода Азизбек

гуштини юнонӣ-римӣ 

Искандари Рустам

гуштини озод

Облобердиев Хусрав

гуштини юнонӣ-римӣ

Юсупов Залимхан

гуштини озод

Тӯйчиев Муродҷон

гуштини юнонӣ-римӣ

Қодиров Баҳодур

гуштини озод

Абдуллоев Ҳабибулло

гуштини юнонӣ-римӣ

Воҳидов Сомиршо

гуштини озод

Диловаршоева Малика

волейбол

Усмонзода Фарҳод

гуштини озод

Рустамзода Мӯҳсин

волейбол

Ноев Николай

гуштини озод

Ёрзода Шариф

волейбол

Азамат Сӯфиев

гуштини озод

Назирова Шаҳноза

волейбол


НАТИҶАИ БОЗИҲО. 10-гонаи аввал

ҶОЙ  

  ДАВЛАТҲО

  ТИЛЛО       

  НУҚРА    

  БИРИНҶӢ    

  ҲАМАГӢ 

1

Чин

151

108

83

342

2

Ҷумҳурии Корея                                       

79

71

84

234

3

Ҷопон

47

76

77

200

4

Қазоқистон

28

23

33

84

5

Эрон

21

18

18

57

6

Тайланд

12

7

28

47

7

ҶХД Корея

11

11

14

36

8

Ҳиндустон

11

10

36

57

9

Тайван

10

18

23

51

10

Қатар

10

0

4

14